Piegi – jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Czy małe, ciemne plamki na skórze mogą być ozdobą twarzy? Dla jednych piegi są atutem i starają się za wszelką cenę je uwidocznić, natomiast inni uważają piegowatą twarz za mało atrakcyjną i traktują swoje piegi jako powód do kompleksów. Specjalnie dla tej drugiej grupy przedstawiamy domowe sposoby na pozbycie się piegów, a przynajmniej ich rozjaśnienie.

NALEWKA CHRZANOWA

Domowej roboty nalewka z chrzanu może skutecznie wybielić piegi. Jej przygotowanie jest bardzo proste, choć wymaga nieco czasu. Należy utrzeć 100 g naturalnego chrzanu, a następnie wymieszać go z połówką litra octu. Zanim użyjemy nalewki do usunięcia piegów, trzeba odstawić ją na 3 dni w chłodne miejsce, a następnie przecedzić i rozrzedzić w proporcji 1 łyżka nalewki na 1 szklankę przegotowanej wody. Tak przygotowaną nalewką powinno się przecierać piegowate miejsca często i regularnie.

SOK Z CYTRYNY

To jeden z bardziej prostych sposobów na wybielenie piegów na twarzy. Należy wycisnąć świeży sok z cytryny i przecierać nim miejsca piegowate codziennie. Przy tym sposobie trzeba jednak pamiętać o tym, że można w tej sposób podrażnić skórę i uwrażliwić ją na promienie słoneczne.

MASECZKA Z OGÓRKA

Co ciekawe, pozbyć się piegów można stosując na twarz maseczkę ze świeżego ogórka. Są dwa sposoby na usuwanie widocznych piegów ogórkiem – można pokroić go w plasterki i nałożyć na piegowate miejsca na 20 minut, a można wykonać ogórkową maseczkę do twarzy. Dwa świeże ogórki trzeba zmieszać z łyżeczką soku cytrynowego i taką maseczkę ogórkową na piegi trzymać na twarzy przez kwadrans.

NAPAR Z PIETRUSZKI

Ostatnim z wypróbowanych i znanych domowych sposobów na pozbycie się piegów jest przygotowanie pietruszkowego naparu to okładania piegów. Pęczek natki pietruszki poszatkować drobno, zalać szklanką wrzątku i zaparzać pod przykryciem przez kwadrans. Po tym czasie można nasączać wywarem waciki i przykładać na twarz w miejsca, w których występują piegi. Minimalny czas na okłady to kwadrans.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *