Kremowanie zamiast olejowania włosów?

Kremowanie włosów jest alternatywą dla olejowania i ma z nim wiele wspólnego. Podobnie jak w przypadku olejowania, kremowanie włosów polega na nakładaniu kosmetyku na całą długość pasm, w celu ich odżywienia i nawilżenia, jednak zamiast olejków używa się bogatych kremów. Dzięki kremowaniu, włosy zyskują zdrowy blask i witalność. To prosty, tani i skuteczny zabieg pielęgnacyjny, który możemy wykonać w domu.

Kremowanie czy olejowanie – co jest lepsze?

Kremowanie jest dobrym zamiennikiem olejowania dla tych, którzy chcą uniknąć obciążenia włosów. Sprawdzi się u osób, które mają problem ze zmyciem olejów i obciążeniem po ich użyciu. To dobry patent dla początkujących włosomaniaczek. Kremy mają lekką konsystencję i bogate składy. Zawierają więcej substancji odżywczych niż oleje. Kremowanie sprawdzi się na włosach delikatnych, cienkich i niskoporowatych. Ciężko przesadzić z ich ilością i przeciążyć pasma. Kremy zawierają zarówno substancje nawilżająco-odżywcze, jak i ekstrakty roślinne, humektanty czy emolienty. Nakładanie kremu zamiast oleju jest tańsze i mniej czasochłonne. Do tego łatwiej jest zmyć go z włosów. Substancje zawarte w kremach tworzą okluzyjny opatrunek na powierzchni włosa, zatrzymując w nim wilgoć.

Jaki krem do kremowania włosów wybrać?

Do tego pielęgnacyjnego rytuału możesz sięgnąć po kremy do rąk czy twarzy lub balsamy do ciała. Śmiało wykorzystuj do tego kremy do twarzy i ciała, które nie sprawdziły się u Ciebie. Unikniesz wyrzucania pieniędzy w błoto i zregenerujesz włosy. Ważne, by kremy czy balsamy bogate były w cenne dla włosów składniki odżywcze.

Postaw na kremy, które w swoich składach mają:

  • kwas hialuronowy,
  • aloes,
  • naturalne olejki i masła (np. shea, mango, kakaowe),
  • witaminy A i E,
  • glicerynę,
  • wosk pszczeli.

Jak wykonać kremowanie włosów?

Kremowanie można wykonywać zarówno na mokro, jak i sucho. Nałóż go na włosy tuż przed myciem albo na kilka godzin/całą noc. Porcję kremu dobraną do długości włosów rozgrzej w dłoniach i nałóż na ich długość. Wczesz krem grzebieniem lub szczotką i zwiń w koczek (tzw. “ślimaczka”). Dla lepszych rezultatów zawiń włosy w bawełnianą koszulkę, turban lub czepek prysznicowy –  w ten sposób łuski włosa rozchylą się pod wpływem temperatury, a cenne składniki wnikną w ich głąb. Pozostaw krem na włosach na co najmniej 30 minut, a następnie umyj je tak jak zwykle.