Olejowanie włosów krok po kroku

Na pewno niejednokrotnie spotkałaś się z terminem „olejowanie włosów”. Dzięki temu zabiegowi wykorzystujemy moc naturalnych, nierafinowanych, tłoczonych na zimno olejków. To ma naprawdę dobry wpływ na włosy! Oleje zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, sterole roślinne, flawonoidy i inne składniki odżywcze, które możesz podarować pasmom w każdym momencie.

Jak prawidłowo olejować włosy, aby wykorzystać maksimum olejowych właściwości? Podpowiadamy!

1. Olejowanie włosów na mokro

Nałóż olejek na wilgotne, umyte włosy i skórę głowy. Po myciu zdecydowanie pasma chłoną najwięcej składników odżywczych. Oczyszczone z zanieczyszczeń, sebum, toksyn i pozostałości po kosmetykach włosy lepiej reagują na dostarczane olejki. Wilgotne włosy mają rozchylone łuski, dzięki czemu wszystkie substancje docierają w ich najgłębsze warstwy. Przed nałożeniem olejku umyj kosmyki i skalp delikatnym szamponem.

2. Dobierz olejek do porowatości włosów

Nie wiesz, jak określić porowatość? Wykonaj bezpłatny test w Internecie, a to na pewno ułatwi Ci zadanie. Dowiedz się, jakie są Twoje włosy i wtedy dobierzesz odpowiedni olejek, który im nie zaszkodzi. Źle dobrany kosmetyk może doprowadzić do wielu zniszczeń i przesuszenia. Na początek możesz zacząć od neutralnych olejków, które pasują do większości pasm. Są to olejek arganowy i olej jojoba. Obserwuj swoje włosy i sprawdzaj, jak reagują na dane składniki.

3. Zastosuj olejek na włosy i skalp

Olej nakładaj na wilgotne, umyte pasma. Wystarczy tylko parę kropli, a na pewno uda Ci się pokryć całą długość. Olejek zastosuj również na skalp, aby odżywić cebulki i pobudzić włosy do wzrostu. Wykonuj delikatny masaż, który pobudzi krążenie skóry głowy. Kosmyki staną się mocniejsze i przestaną wypadać. Olejuj włosy systematycznie, czyli raz lub dwa razy w tygodniu – tylko wtedy efekty będą spektakularne.

4. Pozostaw olejek co najmniej 30 minut

Najlepiej, aby olejek wchłoną się we wszystkie warstwy włosów. Dlatego trzymaj go przynajmniej przez 30 minut, a najlepiej godzinę. Jeżeli możesz, pozostaw go nawet na całą noc. Owiń głowę folią, ręcznikiem czy czepkiem fryzjerskim. Następnie dokładnie spłucz olejek i umyj włosy szamponem, aby zmyć tłuste cząsteczki. Jeżeli masz ekstremalnie zniszczone pasma, nałóż na nie odżywkę.

5. Daj włosom wyschnąć samodzielnie

Piękne, lśniące, nawilżone i odżywione pasma zobaczysz szczególnie wtedy, gdy pozwolisz im samodzielnie wyschnąć. Wysoka temperatura jedynie niszczy włosy, więc postaw w kącie lokówkę, prostownicę i suszarkę. Zobaczysz, że włosy będą wyraźnie gładsze i przyjemniejsze w dotyku. Staną się także odporniejsze na zniszczenia, będą szybciej rosły i zachwycisz się ich blaskiem.