Pasemka znowu w modzie! Wielki powrót fryzury z lat 90. XX

Money pieces hair, bo pod taką nazwą ten trend króluje w mediach społecznościowych, to wielki powrót modnych w latach 90. pasemek. Tym razem w nowej odsłonie, czyli rozświetlających cerę pasemkach z przodu. Czy skusisz się na taką koloryzację w nadchodzącym sezonie?

Wraz z nadejściem ciepłych dni bardzo często pojawia się też ochota na drobną zmianę w wyglądzie. Nie trzeba od razu ścinać włosów na krótko i farbować na różowo, żeby poczuć różnicę. Czasem wystarczy money pieces, czyli pasemka.

Pasemka na włosach. HIT czy jednak KICZ?

Wielu z nas pasemka mogą kojarzyć się z czymś, co było modne lata temu, a dziś kojarzy się tylko z kiczem. Niektórzy twierdzą, że o koloryzacjach tego typu powinniśmy już dawno zapomnieć, a wszystkie dowody na to, że były kiedyś modne, skrzętnie ukryć przed przyszłymi pokoleniami. Są jednak i tacy, którzy sięgają po pasemka, aby udowodnić, że z nieco kiczowatej fryzury z dawnych lat da się wykrzesać coś naprawdę fajnego. To dzięki stylistom, którzy nie boją się sięgać do zapomnianych trendów, w nadchodzącym sezonie królować będą pasemka z przodu, czyli money pieces hair.

Money pieces, czyli pasemka z przodu

Money pieces hair od zwykłych pasemek na włosach odróżnia to, że rozjaśniane są tylko pasma z przodu – te, które opadają na lewą i prawą stronę twarzy. We fryzurach, które pamiętamy z lat 90. XX, bardzo często pasemka były symetrycznie rozłożone na całej fryzurze, choć po money pieces sięgały już kiedyś takie gwiazdy jak Beyoncé. Aktualnie pasemka z przodu wracają do łask również dzięki niej czy influencerkom takim jak Kylie Jenner.

Najmodniejsza koloryzacja tego sezonu!

Wystarczy wpisać na Instagramie #moneypieces lub #monepieceshair, żeby zobaczyć, jak bardzo popularne stało się farbowanie włosów w ten sposób. Dziewczyny prześcigają się w coraz to nowszych wersjach tej specyficznej koloryzacji – mamy tu więc i klasycznie rozjaśnione złocistym blondem brązowe włosy, ale też połączenie blondu z pomarańczem lub różem albo czarni z niebieskim czy fioletem. Ile stylistów fryzur, tyle wersji money pieces hair. Wszystkie je łączy jednak to, że bazują na kontraście.

Czy koloryzacja money pieces jest trudna?

To jedna z prostszych koloryzacji, choć nie warto decydować się na takie eksperymenty w domu. Jeśli chcemy w tym sezonie zabłysnąć nowym lookiem i włosami w stylu money pieces, powinniśmy udać się do dobrego fryzjera – dobierze odpowiedni odcień, rozjaśni włosy bez ich zniszczenia i zadba o symetrię, która w tej koloryzacji jest bardzo ważna. Farbowanie włosów w ten sposób wymaga trochę wprawy, bo lewa strona musi być taka sama jak prawa, grubość pasm musi być odpowiednia, a ich odcięcie wyraziste. Tylko wtedy grzywka nie wygląda dziwnie, ale jest lekka i pięknie rozświetla twarz.

Pasemka z przodu – koloryzacja dla każdego

To, co warto jeszcze wiedzieć o money pieces to to, że jest to koloryzacja dla każdego. Sprawdzi się zarówno na jasnych włosach, jak i na ciemnej fryzurze. Możemy pokusić się o nią, gdy mamy bardzo długie włosy lub krótko ściętego boba. No i najważniejsze, że wersji money pieces hair jest tak wiele, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – nie ma tu żadnego konkretnego koloru, po który musimy sięgnąć, a kontrast może być mniej lub bardziej wyrazisty. To koloryzacja, którą dopasujemy do siebie tak, aby pasemka z przodu dodawały nam uroku. Chodzi przecież o to, aby w nowej odsłonie czuć się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *