Wyróżnij się latem. Tatuaże z suszonych kwiatów

Moda na naturalność w makijażu i pielęgnacji coraz częściej przenosi się także na inne kwestie. Naturalne tatuaże? Jak najbardziej. Te z suszonych kwiatów podbijają ostatnio sieć jako świetna alternatywa dla zdobień henną.

Współczesne techniki tatuażu dają nieograniczone możliwości w zdobieniu ciała. Niektóre prace tatuażystów są tak realistycznie i misternie wykonane, że można je pomylić z prawdziwymi obiektami. Tatuaże 3D są jednak dobre tylko dla odważnych fanów trwałego tatuażu.

Miłośnicy delikatniejszego ozdabiania ciała oszaleli na punkcie nowego trendu, jakim w ostatnich tygodniach stały się naturalne tatuaże z suszonych kwiatów. Eko maniacy będą zachwyceni tym, w jak prosty i efektowny sposób można udekorować swoje ciało bez konieczności sięgania po hennę.

Naturalnie i bezpiecznie

Wydaje się, że suszone kwiaty to godne zastępstwo idealne np. dla osób uczulonych na hennę. Oczywiście, jeśli nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek z kwiatów, który w zasuszonej formie chcemy przymocować do naszej skóry. Nie mniej jednak henna jest jedna, a kwiatów (spośród których możemy wybierać) są setki. Naturalność przebija tutaj na pierwszy plan.

Niesamowita sztuka kwiatowa

Tatuaż z suszonych kwiatów to swego rodzaju sztuka. Dzięki tej metodzie zdobienia ciała każda kobieta może zamienić się w czarująca nimfę. W zestawieniu z bardzo naturalnym makijażem i stylizacją w stylu boho lub hippie kwiatowe tatuaże prezentują się zjawiskowo. Są idealną ozdobą na wakacyjny festiwal lub piknik. Delikatne kwiatowe motywy najchętniej wybierają młode kobiety, którym taka ozdoba pozwala poczuć się jak grecka bogini kwiatów.

Tatuaże z suszonych kwiatów
  • Są tymczasową, uroczą i kobiecą ozdobą ciała.
  • Można je wykonać samodzielnie.
  • Zrobione są wyłącznie z naturalnych elementów.
  • Idealnie wpisują się w stylizacje boho lub hippie.
  • Delikatnie pachną kwiatami.
Jak zrobić tymczasowy tatuaż z suszonych kwiatów?

1. Potrzebne są ususzone na płasko kwiaty

Kwiaty możemy ususzyć tradycyjnie ściskając między kartkami np. książki przez kilka tygodni lub ekspresowo w mikrofalówce. Do drugiego sposobu potrzebne są dwa talerze, dwa ręczniki papierowe i kwiaty. Na talerzu rozkładamy ręcznik, na nim kwiaty (jeden obok drugiego), które przykrywamy kolejnym ręcznikiem i przyciskamy drugim talerzem. Wstawiamy do mikrofalówki na ok. 30 sekund, wyciągamy i szybko przenosimy ususzone kwiaty na osobny suchy ręcznik.

2. Musimy umocować wzór z kwiatów na skórze

Dokładnie ususzone kwiaty należy przymocować do skóry, co najlepiej zrobić klejem do rzęs. Jest on bezpieczny dla skóry, bezbarwny po wyschnięciu i skutecznie przytrzyma kwiaty na swoim miejscu. Klej nanosimy cienką warstwę na skórę, a następnie przyklejamy w tym miejscu kwiatek. Po umiejscowieniu wszystkich kwiatów całość dobrze zabezpieczyć np. lakierem do włosów lub sprayem utrwalającym makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *