Tym prostym sposobem odejmiesz sobie kilka lat! Przekonaj się jakie to proste
Wraz z upływem czasu, często wracamy myślami do tego jak wyglądaliśmy w młodości. Gładka cera, brak bruzd i worów pod oczami — to właśnie za tym zazwyczaj tęsknimy, oglądając stare zdjęcia. Jednak nie wszystko stracone, istnieje wiele możliwości przeciwdziałania szybkiemu starzeniu się skóry. Ludzie potrafią wydać majątek na różne kosmetyki, które dużo obiecują, lecz niestety nie zawsze są skuteczne. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji może okazać się nauka tego, w jaki sposób masować twarz, by przywrócić jej młodzieńczy wygląd. Dzięki systematycznej pracy mamy szansę przekonać się, czy to rozwiązanie rzeczywiście czyni cuda.
Co daje masaż twarzy?
Im jesteśmy starsi, tym bardziej nasza twarz narażona jest na zmniejszenie syntezy kolagenu i elastyny, a także na wzmożone napięcie mięśniowe. Masaż pobudza komórki, mięśnie oraz przepływ limfy. Przy odpowiedniej pielęgnacji, nasza skóra stanie się bardziej napięta, jędrna, a także wolna od drobnych zmarszczek. Nieocenione jest również działanie tego typu zabiegów, jeśli chodzi o powstawanie kolejnych bruzd na twarzy. Jeśli chcemy poprawić swój owal twarzy, to poprawnie wykonany masaż, z pewnością przyniesie efekty. Rozjaśnienie przebarwień na skórze także można zaliczyć do dobroczynnych działań tego typu pielęgnacji. Długą listę korzyści zamyka pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, za sprawą rozluźnienia i zmniejszenia poziomu stresu.
Co zrobić, aby zacząć przygodę z masażem twarzy?
Na samym początku, powinniśmy wybrać ujędrniający krem, lub olejek (najlepiej olejek arganowy), który usprawni przebieg wykonywanych czynności. Możemy wykorzystać także oliwę z oliwek. Ze względów higienicznych, musimy pamiętać o dokładnym demakijażu, oraz umyciu dłoni. Wskazane jest wykonanie pillingu, jednak nie jest to konieczny warunek.
Jak wykonać masaż twarzy?
Na rozgrzewkę, możemy przyzwyczaić naszą skórę do dotyku, poprzez delikatne głaskanie. Następnie należy przejść do opukiwania oraz do okrężnych ruchów palcami, po kolei na każdej części twarzy. Takie czynności jak ugniatanie czy podszczypywanie, mogą być stosowane tylko na skórze, która nie odznacza się wysoką wrażliwością. Na zakończenie masażu, możemy wrócić do pierwszej czynności, jaką było głaskanie. Cała sesja powinna trwać ok. 10 minut i najlepiej, jeśli obejmie również szyję i dekolt. Codzienna pielęgnacja nie jest zadaniem trudnym ani wymagającym, dlatego warto spróbować, by po kilku tygodniach cieszyć się efektem.
Dodaj komentarz