Jak wygrać walkę z cellulitem? Sprawdzone kosmetyki i pielęgnacyjne triki

Czy wiesz, że aż 95% kobiet ma cellulit, a coraz więcej mężczyzn zmaga się ze skórka pomarańczową? Jeżeli i ty jesteś w tej grupie, to powinnaś poznać sposoby radzenia sobie z tą niedoskonałością skóry.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit (skórka pomarańczowa) pojawia się wtedy, gdy tkanka tłuszczowa jest nierównomiernie rozłożona, a w tkance podskórnej pojawiają się włókna tkanki łącznej. Dzięki niej skóra zachowuje naturalną strukturę. Jeżeli tkanki tłuszczowej jest za dużo, włókna odkształcają się, nerwy i naczynia krwionośne są uciskane, powstają obrzęki i odczuwany jest ból. Powstaje cellulit, który obejmuje uda, pośladki, ramiona i brzuch. Pomarańczowa skórka dotyczy zarówno osób młodych i szczupłych, jak i z nadwagą i starszych.

Przyczyny powstawania cellulitu

Do przyczyn powstawania cellulitu zalicza się:

  • małą aktywność fizyczną;
  • niewłaściwą dietę;
  • zatrzymanie wody w organizmie;
  • stosowanie leków hormonalnych;
  • noszenie ciasnych ubrań;
  • zakładanie nogi na nogę;
  • używki: kawa, czarna herbata, palenie papierosów.

Co zrobić, żeby raz na zawsze pozbyć się cellulitu?

Walka z cellulitem skupia się na zmniejszeniu tkanki tłuszczowej, nawilżeniu i ujędrnieniu skóry. Pomogą w tym dieta, ćwiczenia i zabiegi. Aby usunąć toksyny z organizmu, należy spożywać duże ilości wody niegazowanej i zjadać mniejsze posiłki co dwie lub trzy godziny. Kondycję skóry i organizmu poprawią również ziołowe herbaty i herbata zielona. Dobrze sprawdzą się także zabiegi kosmetyczne. Pozytywne efekty powinny przynieść masaże bańkami chińskimi, zabieg z falami radiowymi, mezoterapia, endomasaż lub laserowa liposukcja.

Jak zachować zdrową i piękną skórę?

Na początek musisz wiedzieć, że skóra zaczyna starzeć się już około 25 roku życia. Jeżeli nie będziemy jej odpowiednio pielęgnować, właściwie się odżywiać i regularnie ćwiczyć, to problem z cellulitem może powrócić. Aby mieć piękną skórę i dobrze się czuć, trzeba regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia: kontrolować hormony, utrzymywać wagę ciała na odpowiednim poziomie, wykonywać ćwiczenia wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *