Wielki test tuszów do rzęs. Sprawdź, które maskary powinny się znaleźć w Twojej kosmetyczce

Tusz do rzęs powinien być nie tylko trwały, ale także i skuteczny. Wiele kobiet doświadcza problemów podczas makijażu rzęs, głównie z uwagi na nieodpowiednio dobrany produkt. Doprowadza on do tego, że włoski zaczynają się sklejać lub są pokryte nieestetycznymi grudkami. To z kolei może zepsuć cały efekt, nawet jeśli rzęsy finalnie będą wydłużone. Wobec tego czas na wielki test tuszy do rzęs i wyłonienie zwycięskiego produktu. 

Tusz do rzęs – czy jest dla każdej kobiety?

Panie często decydują się na różnorodne zabiegi w kwestii stylizacji rzęs. Najpopularniejszym jest oczywiście trwałe przedłużanie. Wynika to z faktu, że niewiele kobiet może pochwalić się naturalnym wachlarzem gęstych i długich rzęs.

Można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie. Włoski są raczej słabe, cienkie i mało widoczne. Kupując nieodpowiednią maskarę, panie jedynie utwierdzają się w przekonaniu, że niestety, ale w tej kwestii nic już nie pomoże.

Przekonanie to jest błędne, a tusz do rzęs jest kosmetykiem, który przeznaczony jest dla każdej kobiety. Jeśli tylko zostanie on odpowiednio dobrany, wówczas będzie w stanie odmienić rzęsy i sprawić, że staną się one wyraziste i podkreślone.

Tusze do rzęs, które zgodnie z opinią kobiet są najlepsze!

Stworzony ranking najlepszych tuszy do rzęs powstał głównie na podstawie opinii kobiet, jakie zostały zamieszczone w sieci. Panie zgodnie wybrały najlepszy produkt, który według nich cechuje się najlepszymi parametrami, a także wyróżniły kilka innych maskar, które pomimo niewielkich wad, dalej wyróżniają się na tle innych.

1. Tusz od rzęs Nanolash

tusz do rzęs nanolash

Tusz do rzęs Nanolash zgodnie z opinią większości kobiet jest jednym z najlepszych produktów do malowania rzęs. Jest to produkt jakości premium, który w większości wypadków okazał się być niezawodny.

Maskara Nanolash występuje w dwóch wersjach:

Oba produkty oferują aż 10 mililitrów pojemności i charakteryzują się świetnie wyprofilowaną szczoteczką. Jest ona wykonana z wysokiej jakości silikonu. Pozwala ona na malowanie włosków bez grudek, a także precyzyjnie je rozdziela.

Tusz do rzęs Nanolash jest także produktem bardzo trwałym. Panie, które zdecydują się z niego skorzystać, nie muszą się obawiać o to, że zacznie się on kruszyć lub rozmazywać w ciągu dnia. Co więcej, tusz ten wykazuje się także dużą odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

2. Lashcode Mascara

Kolejnym produktem, który został wyróżniony przez kobiety, jest tusz do rzęs Lashcode Mascara o działaniu wydłużająco-pogrubiającym. Panie doceniły ten produkt głównie z uwagi na jego skuteczne działanie.

Lashcode Mascara to tusz wyposażony w bardzo dobrą szczoteczkę. Jest ona prawidłowo wyprofilowana i pomaga w uchwyceniu nawet najkrótszych włosków. Precyzyjnie je rozczesuje, co potęguje efekt wydłużenia i pogrubienia. Lashcode Mascara jest także produktem o wyjątkowej trwałości. Panie, które już tę maskarę przetestowały, zgodnie wskazują na to, że nie kruszy się ona, nie osypuje, a także nie tworzy „efektu pandy” po całym dniu noszenia.

3. L’Oreal Panoramic Curl Mascara

L’Oreal Panoramic Curl Mascara to również jedna z tych maskar, która została doceniona przez kobiety. Panie zauważyły, że produkt ten pozwala uzyskać efekt natychmiastowego podkręcenia rzęs, bez pozostawiania na nich problematycznych grudek.

Szczoteczka dołączona do tego tuszu podkręcającego jest dość dobrze wyprofilowana. Nie sprawia ona większych problemów podczas aplikacji produktu. Jednocześnie wiele kobiet podkreśla, że nie do końca zadowolone są z trwałości samej maskary. Zgodnie z ich opiniami, produkt ma tendencję do tego, by lekko osypywać się pod koniec dnia. Tusz ten nie jest wodoodporny, więc pod wpływem większej wilgoci, może on zacząć się rozmazywać.

4. Clarins Be Long Mascara

Na kolejnym miejscu w rankingu większość kobiet wskazała na produkt Clarins Be Long Mascara. Jak sama nazwa wskazuje, jest to tusz do rzęs wydłużający włoski. Jednocześnie warto w tym momencie zaznaczyć, że uzyskanie pełnego efektu jest możliwe dopiero w momencie, kiedy panie nałożą dwie warstwy tuszu. Wysycha on jednak dość szybko, więc nie powinno być z tym większego problemu.

Drobnymi mankamentami w tym przypadku jest zarówno szczoteczka jak i sama trwałość kosmetyku. Szczoteczka ma dość nieregularnie rozmieszczone włosie, przy czym wydaje się, jakby przy czubku włókien praktycznie nie było. Może to sprawić, że włoski będą się nieco sklejać podczas aplikacji. Jeśli zaś chodzi o samą trwałość Clarins Be Long Mascara, to również jest ona wątpliwa. Panie wskazały, że produkt ma tendencję do tego, by się osypywać i kruszyć w ciągu dnia.

Powyższy ranking jest jedynie drobną wskazówką dla pań, które poszukują idealnej maskary. Tusz do rzęs Nanolash jest jednym z faworytów wśród większości kobiet. Z pewnością warto zwrócić na niego większą uwagę.