Depilacja laserem w domu. Co powinnaś o niej wiedzieć?

Każda kobieta chciałaby mieć idealnie gładką skórę, bez nawet najmniejszych włosków. Jeżeli stosowanie maszynek, wosku i kremów nie przynosi zadowalających efektów, to pora wypróbować depilację laserową. Co ciekawe nie musisz chodzić do salonu kosmetycznego, bo zabiegowi możesz poddać się w domu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas tego zabiegu stosuje się urządzenie, które wytwarza wiązkę światła o odpowiedniej długości. W różnych modelach lasera światło to w różnorodny sposób dociera do cebulek włosa, np. poprzez intensywne pulsowanie. Jak działa światło emitowane przez urządzenie do domowej depilacji? Oddziałuje na głębsze warstwy skóry i jest pochłaniane przez melaninę. To powoduje osłabienie włosa i jego wypadnięcie. Takie zabieg należy powtarzać co trzy lub cztery tygodnie, aż do całkowitego usunięcia włosów wystarczy pięć lub sześć serii.

Najlepiej na światło lasera reagują włosy ciemne i grube u osób o jasnej karnacji. W przypadku osób, które mają skórę o fototypie IV oraz rude, siwe lub blond włosy, depilacja może nie przynieść zadowalających efektów. Należy także pamiętać, żeby przed zabiegiem nie opalać się oraz zabezpieczyć znamiona, tatuaże i przebarwienia. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, to niestety nie możesz poddać się tej metodzie usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa w domu

To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy. Zakup depilatora laserowego zwróci się bardzo szybko, bo ceny urządzeń obecnych na rynku są bardzo atrakcyjne w porównaniu do kosztów zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych. Przed zakupem warto sprawdzić kilka istotnych spraw dotyczących parametrów urządzenia, takich jak: długość emitowanego światła, nasadki, żywotność lampy, rodzaj zasilania, panel funkcji.

Jak przygotować skórę do depilacji?

Owłosienie usuwa się przy pomocy tradycyjnej maszynki, a dla lepszych efektów można zrobić peeling skóry. Depilacja laserowa przeprowadzona w domu jest o wiele tańsza niż ta w salonie kosmetycznym. Co więcej możesz samodzielnie usunąć owłosienie z miejsc intymnych, na co mogłabyś się nie zdecydować w gabinecie przed obcą osobą. Co więcej depilacji laserem możesz poddać się o dowolnej porze, przeprowadzić zabieg według własnych zasad i bez stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *