Makijaż dla młodej osoby — jak podkreślić atuty i ukryć niedoskonałości? Tylko dobre rady!

Wiele dorosłych ma negatywny stosunek wczesnego rozpoczynania przygody z makijażem. Wiadomo jednak, że na co dzień nastolatki nie będą wykonywać wieczorowego, mocnego make-upu. Lekka i dobrze wykonana praca nad podkreślaniem zalet twarzy, może być nieocenionym środkiem, dzięki któremu młoda dziewczyna ma szansę osiągnąć zachwycający efekt. Makijaż nie jest przecież narzędziem demoralizacji, lecz sztuką, która może rozwinąć i sprawić, że dana osoba będzie bardziej samoświadoma. Od czego jednak zacząć, gdy jesteśmy zupełnie niezorientowani w tej sprawie? Całe szczęście nie jest to trudne, a im bliżej poznamy temat, tym większa jest szansa na to, że zacznie nas on fascynować.

Jak wyznaczyć granicę w makijażu? Pamiętaj, żeby nie przesadzić!

Przeglądając Instagrama, łatwo natknąć się na intensywnie pomalowane modelki, które lansują określony typ urody. Warto pamiętać o tym, że aby charakteryzacja pozytywnie działała na nas i innych, wcale nie potrzeba wymyślnych zabiegów. Młoda twarz wystylizowana do przesady może obciążać urodę i sprawiać groteskowe wrażenie. Z pewnością zauważą to rówieśnicy, którzy są skłonni dziwić się temu niedopasowaniu. Także nauczyciele i rodzice zwykle mają negatywne nastawienie do zbytniej ingerencji w naturalność. Na sam początek, aby przygotować się do wykonywania makijażu w przyszłości, odpowiednie będą dla nastolatek odżywki do rzęs czy też bezbarwne pomadki.

Z czego warto zrezygnować na początku? Daj sobie czas

Młodzi ludzie powinni dbać o siebie, jednak są kosmetyki, na które warto poczekać. Sztuczne rzęsy na młodej twarzy, wyglądają nienaturalnie, dlatego ten produkt zwykle zarezerwowany jest dla dojrzałych użytkowniczek. Tak sami mocna szminka, zarówno zbyt ciemna, jak i ta krwistoczerwona, sprawi, że nastolatka niepotrzebnie doda sobie lat. Na początek wystarczy także kilka stonowanych cieni, nie trzeba używać całej, bogatej palety, gdy ma się do dyspozycji klasyczne rozwiązania. O piękno warto dbać w każdym wieku, jednak makijaż powinien być dostosowany do charakteru, sytuacji, ale przede wszystkim do dojrzałości danej osoby.

Czym się malować? Najlepsze kosmetyki dla młodej twarzy

W wieku nastoletnim częstym problemem jest trądzik, który może nasilić się poprzez stosowanie zbyt obciążających skórę podkładów. Czy istnieje produkt, który nie zapycha porów, jednocześnie kryjąc wszelkie niedoskonałości? Tak, odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi jest krem BB. Ten lekki i skuteczny kosmetyk może być traktowany jako zamiennik podkładu, który dodatkowo nawilża i odżywia naszą cerę. Krem BB poradzi sobie także z bardziej doświadczoną cerą, pomagając w takich problemach, jak wypryski, rozszerzone naczynka czy cienie pod oczami. Innym przydatnym kosmetykiem jest pomadka pielęgnująca, która zostawia na ustach owocowy kolor. Dzięki niej usta są zadbane, miękkie i gładkie, ale także nie sprawiają wrażenia prowokujących czy też nieodpowiednich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *