Jak pozbyć się przebarwień? Najlepsze sposoby na brązowe plamy

Przebarwienia na skórze mogą wyglądać pięknie, jednak większość z nas chce się ich pozbyć. Nie wszystkie kobiety chcą mieć piegi czy plamki. Przebarwienia są najczęściej skutkiem ekspozycji na słońce lub oznakami starzenia się skóry. Jest to jednak kwestia gustu. Można rozjaśnić przebarwienia skórne i nadać cerze młodzieńczy, pełen witalności wygląd. Z tego artykułu dowiesz się, jak rozjaśnić skórę i pozbyć się uciążliwych przebarwień.

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia często wyglądają jak piegi, choć mogą mieć dużo większy zakres. Są skutkiem promieniowania UV, które zaburza prawidłowego funkcjonowanie komórek pigmentacyjnych skóry. Najwięcej przebarwień znajduje się na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i dłoniach, ponieważ te obszary są najbardziej eksponowane na słońce.

Powstawanie pigmentacyjnych plam może być ponadto związane ze zmianami w organizmie czy zaburzeniem gospodarki hormonalnej. Choroby tarczycy również wpływają na powstawanie brązowych plam. Może to być także skutek używania źle dobranej formy retinolu czy innych substancji uczulających.

Jak zapobiec przebarwieniom?

Najważniejsza jest profilaktyka, ponieważ niełatwo usunąć już istniejące przebarwienia. Jeżeli nie chcesz, aby na Twojej skórze pojawiały się nieestetyczne plamy, zawsze stosuj krem z filtrem. Sprawdzi się nawet SPF 50+. Promieniowanie słoneczne działa przez cały rok, więc używaj go nawet w pochmurne dni, o każdej porze roku. Zimą możesz jednak stosować nieco niższy filtr.

Znalazłaś dobry kosmetyk na przebarwienia? Stosuj go systematycznie i nie odpuszczaj. Pokrywaj nim wszystkie miejsca, które narażone są na promieniowanie słoneczne, czyli nie tylko twarz, lecz także dekolt, ręce, plecy i dłonie.

Kremy na przebarwienia

– Czy skuteczny i dobry krem na przebarwienia istnieje?

Oczywiście, że tak! Rynek kosmetyczny oferuje nam mnóstwo preparatów, które pomagają rozjaśnić skórę. Istnieje także wiele domowych sposobów. Ponadto medycyna estetyczna jest tak rozwinięta, że bez problemu usuniesz swoje uciążliwe plamy na ciele.

Na silne przebarwienia sprawdzają się peelingi medyczne. To zabiegi, które mogą rozjaśnić przebarwienia nawet w 95%. Nie jest to jednak tak kolorowe, na jakie wygląda, ponieważ silnym skutkiem ubocznym jest łuszczenie się skóry. Peeling medyczny jest tylko początkiem, który należy kontynuować w domu przez wiele miesięcy.

Łagodniejsze przebarwienia skórne można usunąć łagodniejszymi peelingami, które oparte są na działaniu kwasów. Mają o wiele subtelniejsze działanie niż medyczne substancje. Nawet gdy osiągniesz pożądany efekt, wymagane jest powtórzenie kuracji.

Domowe sposoby na przebarwienia

Można pozbyć się przebarwień domowymi sposobami. Najlepiej działa soda oczyszczona. Wymieszaj ją z odrobiną wody do uzyskania gęstej papki. Wcieraj je w zmienione miejsca, a po kilkunastu minutach dokładnie zmyj. Pigmentacyjne plamy powinny się rozjaśnić już po kilku zastosowaniach.

Dobrym sposobem jest pocieranie cery plastrem cytryny. Dzięki regularnemu stosowaniu przebarwienia znikną. Sprawdzoną metodą jest także wykorzystanie ziemniaka, który zawiera rozjaśniające substancje. Zetrzyj go na tarce lub nałóż na twarz pokrojone plastry ziemniaka.