Jak zadbać o skórę łojotokową? Zabiegi w gabinecie kosmetycznym
Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) jest niestety bardzo dokuczliwą chorobą. Jeżeli nie chcesz, żeby znów powróciło lub zaostrzyło się, należy zastosować odpowiednią pielęgnację. Zobacz, jak w gabinecie kosmetycznym zadbają o twoją skórę z zapaleniem łojotokowym.
ŁZS – co to takiego?
Łojotokowe zapalenie skóry pojawia się w okresie dojrzewania i jest związane z nadmierną produkcją sebum o specyficznym składzie. Objawy? Skóra bardzo szybko się złuszcza, włosy przerzedzają się, miejsca zmienione chorobowo błyszczą się. Następnym etapem rozwoju choroby są czerwone plamy o nieregularnym kształcie pojawiające się w obrębie gruczołów łojowych, pieczenie i świąd. Na ŁZS najbardziej narażeni są mężczyźni, a stany zapalne najczęściej występują na policzkach, przy nosie, na brodzie i czole, za uszami, na plecach i przy linii włosów. Czynnikami, które mogą nasilać zmiany powstające w łojotokowym zapaleniu skóry są:
- zanieczyszczenie powietrza;
- niewłaściwa pielęgnacja skóry;
- długi kontakt skóry ze sztucznymi materiałami;
- działanie konserwantów lub barwników obecnych w kosmetykach i jedzeniu;
- długotrwałe działanie słońca na skórę;
- brak odpowiedniej dawki promieni słonecznych jesienią i zimą.
Zabiegi w gabinecie kosmetycznym na ŁZS
Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które mają pomóc w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry. Należą do nich między innymi:
- maski algowe, które łagodzą stany zapalne;
- nanomaski złożone z biocelulozy pozbawionej jakichkolwiek zanieczyszczeń i substancji konserwujących; dostarczają najgłębszym warstwom skóry wiele składników odżywczych;
- ultradźwięki to zabieg, podczas którego wprowadzane są substancje o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym (mocznik, ceramidy, cynk, witamina C);
- kwasy salicylowy, glikolowy, mlekowy i kojowy, które mają działanie nawilżające, złuszczające, przeciwgrzybicze, antybakteryjne i regulujące wydzielanie sebum.
Dodaj komentarz