Przedłużanie paznokci. Jaka metoda jest najlepsza?
Czy wiesz, że przedłużane paznokcie wcale nie muszą wyglądać nienaturalnie? Wystarczy odpowiednia metoda, dzięki której możemy nadać im perfekcyjny kształt oraz długość. Sprawdź, który sposób może okazać się najlepszy dla Ciebie.
Wiele kobiet decyduje się na przedłużanie paznokci, choć pobudki są różne. Najczęściej jest to łamliwa lub zbyt delikatna naturalna płytka. Jeśli nie chcemy czekać, aż urośnie odpowiednio długa, zawsze możemy zdecydować się na przedłużanie paznokci. Aktualnie można zrobić to na wiele sposobów, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Poznaj najpopularniejsze metody przedłużania paznokci.
Tipsy – niepraktyczne rozwiązanie
Dawniej najpopularniejsza metoda przedłużania paznokci to naklejanie tipsów. Plastikowe paznokcie można było kupić niemal w każdym sklepie, a nawet były dołączane jako dodatek do gazet. Nie trzeba było ich malować, bo w większości przypadków były już zdobione. Kobiety uwielbiały tipsy z kilku względu – tanie, szybkie w naklejaniu, w wielu wzorach i kolorach.
Niestety tipsy mają wiele wad. Najważniejsza to nienaturalny wygląd. Plastikowe paznokcie są dość grube i mają zbyt idealne kształty. Nie da się ich upiłować, bo przygotowane są pod konkretny rozmiar. Nie są elastyczne. Dlatego też nie można ich łatwo dopasować do naturalnej płytki – mogą np. odstawać. Nic dziwnego, że tipsy odeszły do lamusa w momencie pojawienia się innych metod.
Czy wiesz, że możesz dziś wykorzystać tipsy w zupełnie inny sposób?
Przedłużanie paznokci. Tipsami czy na szablonie?
Niezależnie o metody przedłużania paznokci, którą wybierzemy, musimy mieć formę. Nie da się przedłużyć naturalnej płytki paznokcia w powietrzu. Żel lub akryl muszą mieć się na czym oprzeć. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu specjalne szablony z twardego papieru o śliskiej powłoce (jednorazowe) lub metalowe (wielokrotnego użytku) Taką formę przymocowuje się do każdego paznokcia, aby móc go na niej łatwo przedłużyć dowolnym produktem.
Inna opcja to zastosowanie do przedłużania tipsów. Plastikowy tips wystarczy przykleić do wolnego brzegu paznokcia, aby pełnił tę samą funkcję, co szablon. Przedłużanie paznokci na tipsie ma oczywiście kilka zalet. Taka forma ma sztywną konstrukcję, więc przedłuża się na niej łatwo. Tipsy są poza tym bardzo tanie i nie wymagają umiejętnego naklejania wokół palca. Niestety taka forma do przedłużania sprawdzi się tylko przy paznokciach o klasycznym kształcie – lekko wystających poza opuszki, zdrowych, naturalnie wygiętych.
METODY PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI
Forma, której użyjemy do przedłużania, to jedno. Równie ważna jest też metoda przedłużania paznokci. Dzieli się je ze względu na rodzaj materiału, którego używamy do wydłużenia naturalnej płytki. Musi być on twardy i trwały. Jakie są najpopularniejsze metody przedłużania paznokci?
Przedłużanie paznokci żelem
Jedno z popularniejszych rozwiązań to paznokcie żelowe. Przedłużanie za pomocą żelu wymaga wizyty u kosmetyczki, bo jest zabiegiem czasochłonnym i wieloetapowym. Po odpowiednim przygotowaniu naturalnego paznokcia (spiłowaniu, zmatowieniu, oczyszczeniu) nakłada się na niego kroplę żelu. Utwardza się go pod lampą UV. Niestety zabieg trzeba powtórzyć 3-4 razy. Dopiero później spiłowuje się żel, nadając mu odpowiedni kształt, a także oczyszcza się paznokcie.
Zalety: naturalne efekty, o ile przedłużanie jest dobrze wykonane.
Wady: zabieg trwa ok. 3 godziny, a efekty utrzymują się zaledwie 4 tygodnie.
Przedłużanie paznokci akrylem
Alternatywna metoda to przedłużanie paznokci za pomocą akrylu. Czym akryl różni się od żelu? Przede wszystkim przygotowaniem do zabiegu. Zanim nałożymy go na paznokcie, trzeba zmieszać go z liquidem. Do tego nakłada się go na paznokcie pomalowane bazą kwasową. Akrylu nie utwardza się w lampie – formuje się go w odpowiedni kształt po nałożeniu, a spiłowuje po wyschnięciu. To bardzo skomplikowana metoda przedłużania paznokci.
Zalety: trwałość – akrylu nie zdejmujemy, ale uzupełniamy co 3 tygodnie.
Wady: czasochłonność i trudność nakładania akrylu, a także jego specyficzny zapach.
Przedłużanie paznokci lakierem hybrydowym
Metoda przedłużania paznokci, którą można zastosować w warunkach domowych to ta wykorzystująca właściwości lakierów hybrydowych. Baza pod lakier hybrydowy (zwłaszcza „hard base”, baza proteinowa) nie tylko wysycha, ale też twardnieje pod lampą UV lub LED. Wystarczy wyciągnąć paznokieć na szablon podczas malowania, utwardzić i odpowiednio spiłować. Dla lepszych efektów można zastosować dwie cienkie warstwy bazy hybrydowej.
Zalety: mała inwazyjność, krótki czas zabiegu, łatwość przedłużania i naturalne efekty.
Wady: niska odporność przedłużone paznokcia np. na uszkodzenia.
Przedłużanie paznokci tytanem
Tytanowe paznokcie są jeszcze mało popularne, choć zyskują coraz więcej zwolenników. To alternatywa dla hybryd, dlatego z powodzeniem można wykorzystać ją do przedłużania paznokci. Od lakierów hybrydowych te tytanowe odróżnia fakt, że nie trzeba ich utrwalać pod lampą. Wykorzystuje się tutaj bazy i pudrów, które zawierają składniki mineralne wzmacniające naturalne paznokcie np. wapń. Warto jednak wiedzieć, że jeszcze niewiele salonów oferuje przedłużanie paznokci tytanem.
Zalety: niska szkodliwość dla paznokci, trwałość i naturalność.
Wady: średnia popularność z uwagi na mało spektakularne efekty.
Przedłużanie paznokci FlexyGelem
Na koniec warto wspomnieć kilka słów o innowacyjnej metodzie – przedłużaniu paznokci żelem w tubce. FlexyGel System to bardzo łatwo formujący się żel, który nie klei się i o wiele lepiej układa się na paznokciu niż standardowy żel lub akryl. Utwardza się w lampie, więc od momentu wyciśnięcia porcji na paznokieć można bez pośpiechu formować paznokieć małym pędzelkiem. FlexyGel ma zazwyczaj mleczną barwę, więc nie wymaga malowania, jeśli zależy nam na naturalnym efektach.
Zalety: bardzo łatwy sposób aplikacji, naturalne efekty i barwa.
Wady: niska dostępność produktu.
Dodaj komentarz