Maseczka z kurkumy – na przebarwienia i odmłodzenie
Kurkuma jest jedną z przypraw, która nie tylko świetnie nadaje się do wzbogacania potraw, ale jest też od wieków stosowana przez Hinduski jako bardzo dobry kosmetyk na przebarwienia cery. Intensywnie żółta i brudząca wszystko wokół kurkuma to sekret urody kobiet z Bliskiego Wschodu. Czy naprawdę działa? Jak wykonać maseczkę do twarzy z kurkumy?
Hinduski uwielbiają proste i skuteczne rozwiązania wprost z natury, dlatego kurkuma wpasowuje się idealnie w ich oczekiwania. Przede wszystkim wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i antyoksydacyjne. Z tego względu świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry problematycznej, przebarwionej, podrażnionej lub trądzikowej. Nie bez powodu kobiety z krajów bliskowschodnich mają nieskazitelnie piękną i gładką skórę.
Szpecące przebarwienie na skórze to bardzo popularny problem. Zaatakowana trądzikiem skóra ze skłonnością do przesuszania i podrażniania nawet po wyleczeniu choroby może nosić ślady potrądzikowe. Przebarwienia po trądziku zostają na naszej twarzy niejednokrotnie jeszcze z czasów nastoletnich i bardzo trudno jest się ich pozbyć. Regeneracja naskórka trwa miesiącami, a tkanka bliznowata często nie chce zblednąć w ogóle.
Maska z kurkumy może pomóc rozwiązać ten problem. Nie należy bać się zabarwiania skóry na żółto, bo wykonana i zaaplikowana zgodnie z zaleceniami maseczka nie będzie odbarwiała komórek naskórka.
Co potrzebne?
- łyżeczka kurkumy (nie należy przesadzać z ilością),
- baza na maskę (maślanka, kefir, jogurt lub mleko),
- 2 łyżeczki naturalnego, odżywiającego miodu,
- 1 łyżeczka oleju roślinnego np. słonecznikowego, z pestek winogron
Jak przygotować?
Kurkumę wymieszać z miodem i olejem, a następnie dodać taką ilość jogurtu (lub innego z wymienionych nabiałów), żeby maseczka zyskała konsystencję lekko lejącej się papki, łatwej do nakładania na twarz. Maseczkę z kurkumy nakładamy na twarz i dekolt cienką warstwą i pozostawiamy na przynajmniej 15 minut, choć warto potrzymać ją nawet do pół godziny. Po tym czasie maskę zmywamy, co może być nieco trudne, ale z pomocą dobrego żelu oczyszczającego powinno się udać. Opcjonalnie można potraktować cerę delikatnym balsamem nawilżającym.
Dodaj komentarz