Zabiegi upiększające DIY. Jak zadbać o siebie bez wychodzenia z domu?
Gdy nie możesz wyjść z domu, a włosy i skóra błagają o to, żeby się nimi zająć, możesz wykorzystać domowe zabiegi upiększające. Jak zadbać o siebie prosto i skutecznie, a do tego bez pomocy kosmetyczki?
Nie da się ukryć, że kosmetologia to bardzo duże ułatwienie i droga, która otwiera wiele możliwości w pielęgnacji. Nie musimy się już przejmować zmarszczkami i upływającym czasem, bo zabiegi upiększające pomogą zachować młody wygląd na dłużej.
Nie każdą kobietę stać jednak na to, żeby chodzić do kosmetyczki regularnie. Czasami są też takie momenty, kiedy zwyczajnie nie mamy możliwości wyjść z domu na manicure, pedicure czy make-up. Co wtedy?
Jak zadbać o siebie bez wychodzenia z domu?
Warto wiedzieć, że wiele profesjonalnych zabiegów da się zastąpić domowymi metodami dbania o siebie. To często tańsze alternatywy dla zabiegów u kosmetyczki, które dają porównywalne (a momentami dużo lepsze) efekty. Gdy możliwości są ograniczone, to wybór jest oczywisty.
Są też i tacy, którzy domowe zabiegi upiększające uważają za o wiele lepsze niż te w salonie urody i korzystają z nich nawet, gdy mogą wyjść do kosmetyczki. Podkreślają, że to powrót do naturalności i metod dbania o siebie, które stosowane były od lat – z wykorzystaniem naturalnych składników i technik znanych i stosowanych w dawnych rytuałach.
[DIY] Domowe zabiegi upiększające
Co konkretnie możesz zrobić, nie wychodząc z domu, żeby zadbać o piękno swojej twarzy, włosów i ciała? Oto najlepsze domowe zabiegi upiększające, których skuteczność Cię zaskoczy.
1. Intensywne olejowanie + sauna na włosy
Na czasowym braku profesjonalnej pielęgnacji najbardziej cierpią włosy. Co zrobić, gdy zaczyna brakować im blasku, puszą się i są łamliwe, a my nie możemy skorzystać z zabiegów takich jak Olaplex? Odpowiedzią jest sauna na włosy z olejami, czyli intensywne olejowanie włosów.
Jak wykonać ten zabieg?
Zabieg zaczynamy od umycia i dokładnego spłukania włosów. Następnie wcieramy w nie wybrany olejek, nie omijając skóry głowy i szczególnie solidnie nakładając go na końcówki. Zawijamy włosy w koczek i przykrywami czepkiem. Następnie owijamy głowę ciepłym ręcznikiem, który podgrzewamy co jakiś czas, aby turban nie wytracał temperatury. Ręcznik zdejmujemy po ok. 30 minutach i zmywamy olej z włosów. Gotowe!
2. „Parówka” i maska węglowa, czyli oczyszczanie twarzy w domu
Równie narażona na utratę witalności jest nasza cera, która bez profesjonalnego oczyszczania może stać się szorstka, sucha i poszarzała. Jeśli chcemy zminimalizować ryzyko trądziku i podrażnień, powinniśmy regularnie robić oczyszczanie cery w domu – można to zrobić za pomocą węgla aktywnego, przy pomocy techniki znanej jako „parówka”.
Jak wykonać ten zabieg?
Najpierw trzeba otworzyć pory skóry, żeby łatwiej było ją oczyścić. Wystarczy wlać do miski ciepłą wodę, dodać do niej odrobinę ziół i olejków eterycznych np. rozmarynowego, a następnie nachylić się nad parującą wodą, przykryć ręcznikiem i odczekać chwilę. Po 10-15 minutach skóra jest już odpowiednio rozpulchniona i pobudzona. Teraz można nałożyć na nią domową maskę węglową, czyli pokruszony węgiel aktywny z dowolnym olejem (np. arganowym). Zostawiamy ją na 15 minut, aby oczyściła skórę, a następnie zmywam, wykonując przy tym delikatny masaż peelingujący. Dobrze jest zabezpieczyć na koniec cerę kremem do twarzy.
3. Domowa kąpiel dłoni w oliwie z oliwek
Zadbać warto też o paznokcie i skórę na dłoniach, która pozostawiona bez pomocy będzie szorstka i podrażniona. I wcale nie musimy mieć pięknego manicure, żeby nasze dłonie wyglądały dobrze. Wystarczy domowa kąpiel dłoni np. w oliwie z oliwek lub innym olejku. To dobry sposób na wzmocnienie paznokci, ale również odżywienie i wygładzenie skóry.
Jak wykonać ten zabieg?
Najpierw należy podgrzać oliwę z oliwek, aby była ciepła i nie parzyła. Ilość pozwalająca na to, aby w miseczce zanurzyć w niej dłonie. Do ciepłej oliwy warto dodać sok z połowy cytryny. Dłonie należy zanurzyć w tej mieszance na minimum 15-10 minut, a następnie dokładnie wytrzeć.
4. Masaż antycellulitowym peelingiem kawowym DIY
Przydałoby się jeszcze coś dla ciała, które wraz z wiekiem traci jędrność, jeśli nie dbamy o nie odpowiednio. I wcale niepotrzebne nam są profesjonalne zabiegi, bo cellulit możemy zwalczyć też domowymi metodami – i tutaj najlepszy jest peeling kawowy DIY na bazie oleju np. arganowego, migdałowego, jojoba, kokosowego.
Jak wykonać ten zabieg?
Przygotowanie peelingu kawowego nie jest trudne – wystarczy wymieszać 2-3 łyżki wybranego oleju z porcją fusów po kawie/świeżo zmielonej kawy. Tak przygotowany peeling należy wcierać w skórę po prysznicu lub kąpieli, masując przez co najmniej kilka minut. Na koniec dokładnie spłukać.
Dodaj komentarz