Makijaż permanentny – przeczytaj, zanim go zrobisz!
Makijaż permanentny nie jest wymysłem naszych czasów. Ponoć Chinki tatuowały sobie oczy i brwi już ponad 2 tysiące lat temu. Czy dzisiejszy makijaż ma jednak związek z tatuażem? Co powinnaś o nim wiedzieć, zanim go wykonasz? Poznaj najważniejsze pytania dotyczące permanentnego makijażu.
Jeszcze makijaż, czy już tatuaż?
Zalicza się go do makijażu, ale nieprawidłowo wykonany będzie miał cechy tatuażu, ponieważ pigment zostanie za głęboko wprowadzony.
Obecnie taki makijaż jest w dobrym stanie przez rok – pozniej wymaga modyfikacji.
Dlaczego makijaż permanentny wymaga często korekty?
Tak. Korekty są niezbędne. Z wiekiem zmienia nam się twarz i makijaż powinien iść w duchu tych zmian. Można nim np. skorygować opadające kąciki ust czy poprawić zarys brwi oraz oczu.
Pamiętajmy, że nakłucia są lekkie, a barwnik umieszczany jest wyłącznie w naskórku. Komórki skóry odnawiają się w procesie 14-28 dni, dlatego w trakcie tej odnowy pigment jest po prostu wypłukiwany ze skóry.
Czy taki makijaż blaknie?
Z pewnością nieco blaknie. Dla przykładu: tuż po zabiegu makijaż wydaje się mocny wyrazisty i bardzo napigmentowany, a tymczasem już po dwóch tygodniach należy uzupełnić pigment, ponieważ naskórek stale się złuszcza. Druga dawka pigmentu jest niezbędna by makijaż był odpowiednio nasycony.
Czy jeśli nie przyjdziemy po dwóch tygodniach na poprawkę makijaż całkiem się zetrze i trzeba go robić od nowa?
Może tak się stać, ale nie na wszystkich partiach twarzy, Na brwiach jest on najmniej trwały, więc w tamtym rejonie prawie na 100% makijaż całkowicie zniknie z buzi.
Z czasem makijaż może też blaknąc i zmieniać kolor – czarne kreski na powiekach staną się grafitowe. To dlatego potrzebny jest makijaż korygujący po dwóch tygodniach oraz tzw. przypominający po roku.
Czy zdarzają się uczulenia na pigment?
Raczej nie, więc o to nie powinnaś się martwić. Wszystkie barwniki mają atesty i są badane według ściśle określonych, bardzo rygorystycznych norm. To właśnie dlatego barwniki do makijażu permanentnego mają tak wysokie ceny, a sam makijaż nie należy do tanich.
Częściej zdarza się uczulenie np. na środki przeciwbólowe stosowane podczas wykonywania zabiegu.
Ile czasu trwa cały zabieg?
Makijaż permanentny trwa oczywiście dłużej, niż tradycyjny. Dla przykładu: kreska na powiece zajmuje około godziny a korekta brwi mniej więcej dwie i pół godziny.
Jak wybrać dobry salon makijażu permanentnego?
Warto zasięgnąć opinii wśród znajomych, obejrzeć wu=ykonanne przez linergistkę inne tatuaże, dowiedzieć się jakie barwniki są używane wdanym salonie. Pamiętaj, ze te tańsze często zmieniają kolor na skórze. Warto też pamiętać, że nie każdy, kto wykonuje taki makijaż jest wizażysta. To duży błąd, ponieważ nie będzie umiał skorygować makijażu tak, by ukrywać mankamenty twarzy i podkreśla jej piękno.
Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?
Oczywiście, jest ich kilka. Najważniejsze to:
- łuszczyca
- terapia sterydami
- infekcja
- ciąża
- przyjmowane niektóre leki (głównie antybiotyki)
Dodaj komentarz