Po co Ci żel-krem do twarzy – czy jest lepszy od zwykłego kremu?
W ciepłe dni – od wiosny, przez upalne lato aż do początków słonecznej jesieni nasza skóra potrzebuje pielęgnacji, która jednocześnie jej nie przytłoczy.
Zbyt ciężki krem do twarzy może okazać się pomyłką. Co robić, by podarować skórze odżywienie a jednocześnie nie przeciążyć naskórka? Jeśli w dni z temperaturą powyżej 15 stopni Celsjusza Twoja skóra odczuwa dyskomfort – wypróbuj dla niej lekki, komfortowy żel – krem do twarzy. Jak działa i czy faktycznie jest Ci potrzebny – dowiesz się z tego artykułu.
Czym jest żel-krem do twarzy?
Żel-krem do twarzy, czyli inaczej: lekki krem o żelowej konsystencji to idealne rozwiązanie nie tylko na lato. Jest to kosmetyk, który został stworzony specjalnie tak, by się jak najlepiej wchłaniać . Nie zostawia tłustej warstwy na skórze, jego działanie koncentruje się na głębszych partiach naskórka. Ma on dobrze odżywić lub nawodnić skórę, a jednocześnie nie zostawić tłustego filmu an buzi. Krem-żel do twarzy zapewnia nowy wymiar w pielęgnacji skóry. To jeszcze nie serum, ale już nie tradycyjny krem.
Jak działa krem-żel do twarzy? Właściwości kremu żelowego
Żelowe kremy – ze względu na swoją lżejszą formułę działają nieco inaczej niż „zwykłe” kremy do twarzy. Przede wszystkim stosuje się je w funkcji nawadniającej, dlatego produkty te mają często w nazwie przedrostek „hydra”, „hydro”. Jednym z popularniejszych jest krem do twarzy Yves Rocher Hydra Vegetal, Vichy Slow Age Nuit czy Gel Cream Hydro Boost Neutrogena.
Ponieważ każda skóra potrzebuje nawilżenia, w tym również tłusta lub mieszana – żelowe kremy, które jej nie przeciążą i nie zatkają porów, czyli nie zaczopują ujścia kanałów łojowych – są tu idealnym rozwiązaniem. Skóra sucha również chętnie „powita” nawodnienie w głębszych partiach naskórka. Dlatego kremy Hydro są przeznaczone również dla tego rodzaju skóry. Często zaleca się, aby po aplikacji kremu-żelu nałożyć jeszcze na twarz warstwę kremu w tradycyjnym wydaniu – żelowy kosmetyk spełnia tu funkcję primera, czyli nawilżającej bazy pod krem. Takie produkty nazywane są też boosterami.
Co zawiera żel-krem do twarzy?
Skład żelowego kosmetyku do twarzy nieco różni się od zwykłych kremów. Przede wszystkim tego typu produkt jest połączeniem pielęgnacyjnych substancji, które mają działać lekko okluzyjne – stąd jego lekko kremowa konsystencja. Okluzja jest wskazana, by lżejsze, docierające pod naskórek cząsteczki nie „uciekły” za szybko ze skóry i aby ją stale nawilżały. Żelową formułą w takich kosmetykach jest najczęściej kwas hialuronowy – to on ma za zadanie nawilżać i wiązać w głębszym naskórku cząsteczki wody. Innymi lekkimi składnikami, które doskonale nawilżają, koją i rewitalizują skórę są: aloes oraz wyciąg z edulisa (sukulent o dużej wytrzymałości na trudne warunki, świetny aktywator nawilżenia skóry). W żelowych kremach
Jak stosować krem-żel do twarzy?
- Zamiast tradycyjnego kremu – doskonałe rozwiązanie dla skóry tłustej lub mieszanej, z tendencją do błyszczenia; żel-krem stosuje się, aby nawilżyć skórę i nie obciążyć jej; opcja idealna na lato i wiosnę; wiele lekkich, żelowych kremów ma składniki matujące, dzięki czemu buzia nawet po wielu godzinach jest satynowa i nie przetłuszcza się w nadmiarze.
- Jako bazę pod tradycyjny krem – opcja na zimę lub dla suchej skóry, która wymaga intensywnego wsparcia; żel-krem zintensyfikuje działanie kremu na dzień i/lub na noc.
- Jako żelową maskę-krem na noc-jeśli Twoja skóra potrzebuje ekstra nawilżenia i straciła elastyczność, krem-żel będzie doskonałą kuracją przywracającą jej kondycję; wystarczy że wieczorem naniesiesz nieco grubszą niż zazwyczaj warstwę kremu żelowego i pójdziesz spać; krem powinien się wchłonąć przez całą noc – rano oczyść skórę jak zwykle – różnicę w jej elastyczności wyczujesz od razu.
- Zamiast serum do twarzy – wystarczy, że dwa-trzy razy w tygodniu zmieszasz żelowy krem z kilkoma kroplami naturalnego olejku – w ten sposób uzyskasz olejowe serum o silnie regenerujących i kojących skórę właściwościach. To opcja idealna dla skóry suchej, wrażliwej oraz dojrzałej, która straciła elastyczność i blask.
Dodaj komentarz